O Patrícii

Zpěvačka Patrícia Šuráňová - Karvašová  je všestranná Česko-Slovenská  jazzová a bluesová interpretka. Narodila se v  Banské Bystrici, vyrůstala na Moravském Slovácku,  nyní žije a působí hlavně v Brně.  

Její sametově - temný kontraalt vyzní zejména v promyšlených jazzových a bluesových aranžmá. Často zpívá v duu, kde  její charismatický hlas nejlépe vynikne. Podmanivá barva hlasu a jistý výraz zní skvěle také v šansonu nebo ve zvonivém funky. Spolu s jistým doprovodem kapely zanechává v posluchačích vždy silný zážitek.​

Patrícia se zpěvu úspěšně věnuje od útlého věku, má zkušenosti s působením v mnoha žánrech včetně muzikálů, na pódiích všech velikostí. Kromě blues a jazzu, kterým se věnuje systematicky, jsou jí blízké žánry popové, lidové písně z nitra Slovácka, ale i rock a dobrá country.  

Můžete ji vidět s jazzovou kapelou, ale  i ve festivalové bigbandové sestavě, kde interpretuje swingovou a dixielandovou klasiku. Často i v komornější sestavě - v duu, s doprovodem elektrické nebo akustické kytary. Zapojuje se i do příležitostných klubových formací s významnými českými a slovenskými jazzovými osobnostmi.

Patrície v roce 2021 sestavila skupinu kmenových muzikantů a hostujících umělců  pod názvem
NOVÁ FORMACE BRNO.  V této nové sestavě právě intenzivně natáčí i autorské CD.

Aktuální sestavy

  • NOVÁ FORMACE BRNO
  • Česko - kluby: Petr Šuráň - kytary, Karel Matiáš nebo Leoš Kuba - klávesy, Miroslav Miki Lukeš - basa tuba,  Roman Kobiela - bicí a další hudební hosté.
  • Dámské komorné trio Slovensko
  • Slovensko - kluby:  Petr Šuráň, Palo Pondělík - saxofon